کابین آسانسور استیل |قیمت+خرید

کابین آسانسور استیل

 کابین آسانسور هم از نظر امنیت کاربران و هم از زیبایی شناسی و تلقین حس آرامش از اهمیت قابل توجهی دارد. آسانسور ها  مدل های  هستند که بر اساس انواع فناوری بالابر ها برای حمل افراد یا بار مورد استفاده قرار می گیرند. برای نصب آسانسور در نظر گرفتن عواملی همچون ارتفاع ساختمان، حجم رفت و آمد و یا حمل بار، تعداد افراد در آسانسور و غیره اهمیت بسزایی دارد. مکانی که آسانسور نصب می‌شود و نوع استفاده ای که از آن انتظار می‌رود به طور غیر مستقیم در طراحی کابین آسانسور اثر گذار می باشد. در واقع طراحی کابین آسانسور هم یک صنعت است و هم می‌تواند با ذوق هنری طراح هنری  همراه می  باشد. در داخل کابین آسانسور قسمت های مختلفی وجود دارد و مصالح متفاوتی در دیوارها و کف پوش ها و سقف کابین مورد استفاده قرار می گیرند همه این عوامل دست به دست هم میدهند تا نمای داخلی کابین هم از نظر زیبایی قابل توجه باشد و هم امنیت  لازم را فراهم آورد.

کابین استیل آسانسور 

کابین استیل آسانسور چگونه است؟

کابین آسانسور  برای جابجایی مسافران و حمل بار در ساختمان ها تعبیه می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد‌. کابین آسانسور یک اتاق اتاق کوچک است که در طرح های شکل های مختلف تولید می شود. کابین آسانسور استیل در طرح و شکل های مختلف که بسیار زیبا و شکیل هستند عرضه می‌شود. انتخاب طرح کابین آسانسور استیل به  ظرفیت آسانسور، وزن مجاز کابین آسانسور، قدرت موتور آسانسور، منطقه و اقلیم آب و هوایی، بر روی کار بودن یا نبودن آسانسور، در معرض خورشید بودن و … بستگی دارد. کابین آسانسور از اجزای مختلفی تشکیل شده است که توجه به نوع و کیفیت هر یک از این اجزا در کیفیت آسانسور و امنیتی که برای کاربران فراهم می کند اثر گذار می باشد.‌ما در این مقاله در مورد کابین استیل آسانسور صحبت می کنید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

انواع کابین استیل آسانسور

 همانطور که گفتیم کابین های استیل آسانسور انواع طرح ها و رنگهای مختلف تولید و عرضه می شوند که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم:

  • کابین آسانسور استیل طلایی

 کابین آسانسور استیل طلایی طرفداران زیادی دارد و در طرح و رنگ های طرح و مدل های مختلف در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

  • کابین آسانسور استیل گندمی

 این  کابین هم از جمله پرطرفدارترین کابین های استیل  می باشد که مشتریان زیادی دارد از قدیم قابل استفاده در انواع کابین ها بوده است.

  • کابین آسانسور استیل خش دار 

کابین آسانسور استیل خش دار به صورت استیل نگیر و هم استیل بگیر  موجود می باشد. از جمله پر طرفدار ترین نوع و طرح انتخابی از سوی مشتریان مشتری آسانسور استیل خش دار میباشد.

  • کابین  آسانسور تمام استیل

در ساخت کابین آسانسور دیواره کابین، کف ، سقف و کفپوش های کابین از موادی ساخته می‌شوند که در برابر نیروهایی که هنگام کارکرد ساختمان به آن فشار وارد می آورند  مقاومت بالایی داشته باشد. مقاومت کابین آسانسور در برابر نیروهای وارده می تواند خسارت های مالی و جانی پدید بیاورد. کابین از مواد فولادی ساخته می شود که حداقل یک و نیم میلی متر ضخامت داشته باشد و دیواره های داخلی کابین با موادی مثل فرمیکا، چوب، استیل، روکش و یا ورق روغنی ساخته می شوند تا زیبا تر و جذاب تر به نظر برسد. برای افزایش استحکام و زیبایی کابین آسانسور میتوان قسمت هایی از کابین را با فولاد مخصوص تزیین نمود.

لوازم مورد نیاز برای ساخت کابین آسانسور تمام استیل

کابین آسانسور تمام استیل دارای تجهیزات جانبی کامل میباشد و در ساختمان های مسکونی، واحد های دوبلکس، ادارات، اماکن عمومی و … قابل استفاده میباشد. این نوع کابین آسانسور ضریب ایمنی بالایی دارد و به دلیل حرکت نرم،سر و صدای کم و قابلیت  نصب سریع و آسانی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. چراغ کابین آسانسور یا هالوژن های کابین در طرح های مختلف بر روی کابین نصب می‌شوند و د‌ر ضخامت های مختلف و به صورت پیچ و مهره ای به هم اتصال پیدا کرده اند.

نمای کابین استیل آسانسور

آسانسور برای حفاظت جان افراد در زمان حادثه باید دارای چهارچوب فولادی محکمی باشد که دیگر اجزای تشکیل دهنده کابین بر روی آن قرار بگیرد. چهارچوب کامل سبب می‌شود تا هنگام رفت و آمد آسانسور استحکام و مقاومت بیشتری داشته باشد در ادامه اجزای تشکیل دهنده کابین استیل آسانسور را بیان می‌کنیم:

  •  از مهم ترین اجزای کابین آسانسور درب آن می باشد که بسیار پرکاربرد می باشد، اگر درب آسانسور به موقع باز نشود می‌تواند عوارض خطرناکی را به وجود آورد. درب کابین آسانسور ها دارای انواع دستی و اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می باشند که دارای سنسور های مخصوصی می باشند تا ایمنی لازم را فراهم آورند.
  • کفپوش کابین در ایمنی آسانسور نقش مهمی دارد متخصصان یک لایه کفپوش سخت در قسمت زیر کابین قرار می دهند و بر روی آن یک لایه فوم نرم تعبیه می کند و پس از آن یک لایه بسیار نازک کفپوش با طرح های زیبا روی فوم قرار می‌دهند تا هم زیبا به نظر برسند و هم در هنگام حادثه کاربران دچار آسیب دیدگی شدید نشوند.
  •  دیواره کابین  یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده کابین آسانسور که نقش مهمی دارد دیواره کابین میباشد. دیوارهی کابینت سه لایه تشکیل شده است: دیواره اول در بخش بیرونی کابین قرار دارد که به عنوان کامپوزیت شناخته می شود این دیواره ها باعث می شود تا دور تا دور چهارچوب آسانسور بندی شود پس از آن یک لایه دیواره از جنس چوب قرار می‌گیرد که سبب عایق بندی بیشتر آسانسور می شود. در لایه آخر از جنس شیشه و استیل براق است که همان می باشد که کاربران با آن در ارتباط باشند. نصب آینه در کابین آسانسور نیز امری ضروری است است وجود آینه در کابین آسانسور باعث میشود داخل آن بزرگتر برسد علاوه بر این بسیاری از افراد معتقد هستند که وجود آینه در مکان های استرس زا از جمله کابین آسانسور باعث میشود حواس کاربران پرت شود و دیگر دچار استرس نشوند.
  • لامپ ها در سقف کابین قرار دارند که می توانند تاریکی درون آسانسور را به روشنایی تبدیل کند علاوه براین سیستم تهویه هوا بر روی سقف کابین آسانسور نصب می شود که باعث مطبوع بودن هوای داخل کابین می شود‌.
  • در آسانسور هایی که درب اتوماتیک که دارند سنسور های تعبیه شده است تا ایمنی لازم را فراهم آورند و زمانی که چیزی در بین در قرار گرفته است اجازه بسته شدن در را نمی دهند به این سنسورها فتوسل میگویند.

کابین استیل آسانسور 

نکات مهمی که در طراحی کابین استیل آسانسور باید مورد توجه قرار دهید:

 یکی از مهمترین اصول برای طراحی کابین آسانسور توجه به ابعاد و اندازه آن است. ابعاد و اندازه کابین آسانسور با توجه به نوع ساختمان که ممکن است  مسکونی یا تجاری باشد متفاوت می باشد. در هر دو صورت اندازه کابین طول و عرض ارتفاع کابین باید به گونه‌ای طراحی شود که برای معلولین و سالمندان هم به راحتی قابل استفاده باشد. آسانسورهایی که در بیمارستان ها جهت حمل تخت مورد استفاده قرار می گیرند باید ظرفیت افراد، اندازه تخت بیمارستان ، یا حمل چند ویلچر و… در طراحی آن ها مورد توجه قرار بگیرد. نکته ی دیگری که  در طراحی کابین آسانسور باید به آن توجه کنید اندازه و عرض درب آسانسور و نحوه باز و بسته شدن درب است. درب های آسانسور می توانند به صورت دو جهت یا یک جهت باز شود که تشخیص این امر به نیاز ساختمان و سلیقه کارفرما بستگی دارد. طبق استانداردها اگر ظرفیت آسانسور ۴ نفر باشد حداکثر وزن ۳۰۰ کیلوگرم است ظرفیت ۶ نفر باشد وزن کلی که برای کابین در نظر گرفته می شود ۴۵۰ کیلوگرم خواهد بود.

فروش کابین استیل آسانسور 

کابین های استیل آسانسور در انواع طرح و رنگ های مختلف با توجه به نیاز مشتری تولید و عرضه می شوند. در گذشته برای تولید کابین استیل آسانسور بسیاری از قطعات از کشورهای خارجی به داخل کشور وارد می شد اما در سال‌های اخیر به دلیل افزایش تحریم های همه جانبه علیه جمهوری اسلامی ایران بسیاری از تولیدکنندگان و تاجران تلاش کرده‌اند تا وقت و انرژی خود را صرف ساخت قطعات مشابه با قطعات خارجی و ایمنی معنی بالا نمایند خوشبختانه در این زمینه موفقیت های کسب شده و قطعات آسانسور با همان کیفیت قطعات خارجی تولید شده است. هرگونه خرید و فروش آسانسور ها توسط تکنسین ها و متخصصین آشنا با قطعات آسانسور و کاربرد آنها انجام شود تا کیفیت مواد و مصالح مورد استفاده در ساخت آسانسور را مد نظر قرار دهند و آسانسوری را انتخاب نمایند که بتواند امنیت کاربران را تامین کند.

نصب و راه اندازی آسانسور نیز باید توسط متخصصین و تکنسین های حرفه ای انجام  شود. بسیاری از شرکت های عرضه کننده و تولید کننده آسانسور تکنسین های حرفه ای دارند که تمامی مراحل نصب و راه اندازی آسانسور انجام می‌دهند و در بسیاری از مواقع پیمانکاران ساختمان خود با مشورت کارفرما  خرید و  نصب و راه اندازی آن را انجام می دهند.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش یک نتیجه