لوازم جانبی آسانسور|قیمت+خرید

لوازم جانبی آسانسور

قطعا می دانید که آسانسور هابی که روزانه چندین بار از آن استفاده می کنید از به یک دیگر وصل شدن قطعاتی به وجود آمده اند و ما امروز قرار است که درباره ی آن ها با یک دیگر صحبت کنیم.  اگر مایل هستید بیش تر درباره ی لوازم جانبی آسانسور بدانید این مقاله را از دست ندهید.

کابین آسانسور

یکی از بخش های مهم آسانسور متعلق به کابین آسانسور است ؛ این کابین ها از جنس های متفاوتی هم چون شیشه و یا استیل ساخته می شود اما خب همان گونه که می دانید استیل مقاومت و استحکام بیش تری دارد و یک کار ماندگار تر به شما می دهد.

موتور آسانسور

موتور آسانسور به دو دسته ی بدون گیربکس و گیر بکس تقسیم می شود و این قطعه ی مهم به حرکت آسانسور کمک می کند . اگر بخواهیم کمی دقیق تر به موتور آسانسور نگاه کنیم باید به مواردی هم چون الکتروموتور کوپل شده ، گیر بکس کم کننده ی سرعت که به سیستم ترمز و فلکه سر گیر بکس مجهز است و شاسی موتور اشاره کنیم. لازم به ذکر است که موتور آسانسور با توجه به کاهنده ی سرعت به گیربکس آسانسور و گیرلس تقسیم می شود.  از آن جایی که موتور اصلی ترین و مهم ترین بخش آسانسور شناخته می شود حتما باید به طور مرتب سرویس و تعمیر شود که خدای نکرده مشکل جدی برای آسانسور پیش نیاید.

لوازم جانبی آسانسور

سیم بکسل

شایان به ذکر است که آسانسور هایی که کششی هستند از سیم بکسل هایی استفاده می کنند.  اگر مایل هستید این سیم ها کار خود را به درستی انجام دهند باید حتما در دوره های مشخص آن ها را جک و بررسی کنید و در صورت نیاز روغن کاری کنید البته از آن جایی که آن میزان این روغن کاری زیاد شود امکان سر خوردن سیم ها وجود دارد بهتر است که یک تکنسین ماهر این کار را انجام دهد . نکته ی دیگری که بهتر است در رابطه با این سیم بکسل ها بدانید این است که ۴ سیم بکسل در  آسانسور ها وجود دارد و حتی اگر دو و یا سه تا از این سیم بکسل ها پاره شود باز سیم بکسل های باقی مانده می تواند کابین آسانسور را تحمل کند.

روغن دان آسانسور

شایان به ذکر است که روغن دان روی کفشک کابین وصل می شود و نصاب آسانسور مخزن آن را از روغن پر می کند تا اصطکاک به وجود آمده به خاطر حرکت ریل ها روغن کاری شود. این روغن دان مسیر ریل را به خوبی روغن کاری می کند و رفت و آمد کابین بهتر از قبل انجام می شود.

فلکه هرزگرد

فلکه هرزگرد برای انتقال قدرت،  ایجاد فاصله و هم چنین بالا بردن بازدهی مکانیکی به کار می رود؛ باید خدمتتان عرض کنیم که این قطعه از پارامتر های مختلفی مثل تعداد شیار های فلکه و قطر فلکه تشکیل شده اند که نوع شیار های آن نیز یا  V  شکل و یا U  شکل هستند. حواستان باشد که این پارامتر ها باید با موتور آسانسور هم خوانی داشته باشند پس حتما در هنگام خرید به نوع موتور و فلکه هرزگرد توجه کنید‌. نکته ی دیگری که باید در هنگام خرید لوازم جانبی هم چون فلکه هرزگرد به آن توجه کنید این است که قطر هرزگرد باید چهل برابر قطر سیم بکسل کششی باشد و بهتر است که جنس آن از چدن باشد تا استحکام بالا تری داشته باشد و بررسی کم تری داشته  باشد.  علاوه بر این بلبرینگ در آن مقاومت بالا تری داشته باشد و نصب آن نیز با کمک‌ خار های فنری برای پشتیبانی از وضعیت بلبرینگ در جای خود است.

مگنت درب آسانسور

مگنت ها از سیم پیچ مغناطیسی،  یک جفت و یک اهرم ساخته شده است و معمولا نیز روی کابین و قفل ایمنی درب وصل می شود؛ طرز کار آن نیز این گونه است که قفل در هنگام رسیدن به طبقه ی مورد  نظر با کمک‌ کمی فشار مگنت باز می شود. دیکتاتور آسانسور نیز از دیگر لوازم جانبی آسانسور شناخته می شود و اجازه نمی دهد درب کابین محکم به یک دیگر کوبیده شود و در آرام بسته شود.

یوک کابین آسانسور

یوک در واقع چهار چوبی است که دو بخش یوک بالا و یوک پایین تشکیل شده است . حواستان باشد که شکل و ساختار یوک ها در تحمل وزن مهم است و تنظیم آن باید به شکلی باشد که از ایجاد انحراف جلوگیری کند. همه ی وزن کابین یعنی وزن خود کابین و مسافرانی که در آن حضور دارند به کمک یوک ها به سیم بکسل ها وارد می شود.

درب آسانسور

همان گونه که می دانید یک درب اصلی برای آسانسور وجود دارد و یک درب دیگر نیز در هر طبقه قرار دارد. در مقاله های دیگر به طور کامل تر و مفصل تر درباره ی درب های آسانسور صحبت کرده ایم اما بهتر است یک توضیح مختصر نیز درباره ی درب ها بدهیم.  درب های آسانسور به دو دسته ی نیمه اتوماتیک و اتوماتیک تقسیم می شوند و همین دو نوع درب نیز به دسته های مختلفی دسته بندی می شوند برای مثال درب اتوماتیک به تنهایی به دو دسته ی تلسکوپی و سانترال تقسیم می شود .

بافر ضربه گیر کابین

باید به این نکته نیز اشاره کنیم که بافر ضربه گیر در قسمت انتهای حرکت کابین و هم چنین وزنه تعادل در مرکز و در کف چاهک آسانسور قرار دارد ‌. لازم است بدانید که ارتفاع سکو این ضربه گیر ها باید ۵۰ سانتی متر باشد . این بافر ضربه گیر ها نیز به دو دسته تقسیم می شوند.

  • ضربه گیر هیدرولیکی
  • ضربه گیر لاستیکی یا فنری

لوازم جانبی آسانسور

قیمت لوازم جانبی آسانسور چه قدر است

خرید تجهیزات آسانسور یکی از تخصصی ترین کار ها در نصب و راه اندازی آسانسور به حساب می آید که بهتر توسط یک تکنسین حرفه ای انجام شود . ما تا به این جا تلاش کردیم تا لیست تجهیزات آسانسور را برای شما آماده کنیم و خدمتتان عرض کنیم که باید چه وسایلی تهیه کنید اما بهتر است در این بخش به سراغ قیمت تجهیزات آسانسور می رویم. اگر قصد خرید لوازم و تجهیزات آسانسور دارید بهتر است ابتدا به کیفیت آن محصول توجه کنید و کیفیت را فدای قیمت نکنید.  اما اگر مطالب فوق را با دقت مطالعه کرده باشید متوجه شده اید که این لوازم بسیار مختلف هستند و هر کدام از آن ها کارایی و قیمت خاصی دارد و ما در این بخش نمی توانیم یک قیمت مشخص به شما اعلام کنیم . شما می توانید در همین سایت قیمت به روز لوازم جانبی آسانسور را تماشا کنید و هر کدام که با بودجه شما هم خوانی را انتخاب کنید.

فروش لوازم جانبی آسانسور در تهران

این روز ها به خاطر تغییر سبک زندگی ها افراد بیش تر به دنبال این هستند که در محل کار خود و یا منزل خرید کنند و وقت خود را در ترافیک و بازار هدر ندهند. اگر شما نیز جز آن دسته افرادی هستید که مشغله ی کاری اجازه ی گشت و گذار  در بازار را به شما نمی دهد ما به شما پیشنهاد می کنیم که به دنبال فروشگاه لوازم جانبی آسانسور آنلاین باشید. این گونه می توانید ساعت ها در فروشگاه های تجهیزات آسانسور بچرخید و قیمت لوازم مد نظر خود را بپرسید و در آخر نیز خرید خود را ثبت کنید.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش 1–8 از 10 نتیجه