قفل های درب راست و چپ باز شو آسانسور |قیمت+خرید

قفل های درب راست و چپ باز شو

درب راست و چپ بازشو آسانسور مهم ترین قطعات آسانسور می باشند و به نظر می رسند که انتخاب و نصب آن ها راحت است، اما اگر بدون اطلاعات کافی انجام شود عملکرد و کارایی درستی نخواهد داشت. درب های راست بازشو درب هایی هستند که از سمت راست باز می شوند و درهای چپ بازشو درب هایی هستند که وقتی از بیرون نگاه می کنیم با دست چپ باز شده و به سمت چپ کشیده می شوند. درب ها معمولاً به سمت داخل هستند مگر اینکه فضای کافی و مجوزهای مربوط به شهرداری را داشته باشیم در آن زمان است که درب ها را به صورت درب هایی که از بیرون باز می شوند تعبیه کنیم. برای درب های منزل از درب های به سمت داخل استفاده میکنیم؛ به عنوان مثال هنگامی که شما وارد منزل خود می شوید اگر یک درب در  قسمت ورودی راهرو باشد و درب  دیگر در سمت پذیرایی درب باید به سمت پذیرایی باز شود. برای مکان های عمومی مثل مدارس، کتابخانه، سینماها، سالن های آمفی تئاتر، فروشگاه ها و … باید درب بیرون بازشو باشد زیرا در این مکان ها به دلیل جمعیت زیاد، خروج جمعیت هنگام استفاده  از درب های بیرون باز شده ساده تر و کم خطر تر میباشد.

قفل های درب راست و چپ باز شو آسانسور

 

درب های ضد حریق 

 نوع دیگری از از درب ها ، درب های ضد حریق هستند، بیشترین کاربرد درب های ضد حریق برای خروج اضطراری، در هنگام آتش سوزی است بنابراین چپ و راست باز بودن درب ضد حریق اهمیت زیادی دارد. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که درب ها طرفی باز شوند که به سمت فضای باز یا راه خروج باشد تا در زمان وقوع حادثه کارایی بالاتری داشته باشند و جمعیت به راحتی خارج شوند.

قفل درب لولایی آسانسور لیفت راست بازشو

 درب های لولایی آسانسور در انواع مختلف خرید و فروش می شوند برای اطلاع از کیفیت و قیمت درب لولایی راست بازشو آسانسور می توانید با کارشناسان و متخصصانی که در شرکت های معتبر کار می کنند تماس بگیرید. درب لولایی آسانسور در جهت راست بازشو می تواند مناسب برای درب های لولایی در جهت راست باشد. قابل توجه است که در های لولایی با جهت چپ بازشو از قفل های مخصوص خود در این زمینه استفاده می‌کند. مکانیزم قفل های درب لولایی آسانسور  از کیفیت های تعیین شده در استاندارد ملی است که در هنگام حرکت کابین آسانسور به خوبی درب لولایی را قفل می‌کند و مانع سقوط افراد  به کابین آسانسور و چاهک آسانسور می‌شود. هنگامی که درب های لولایی کابین آسانسور بسته می شود تابلو فرمان ساختمان دستورالعمل لازم به قفل درب لولایی آسانسور داده می‌شود تا به وسیله آن درب های راست بازشو کابین قفل شوند.

قفل درب آسانسور 

باز بودن درب آسانسور در حین حرکت بسیار خطرناک می باشد، در آسانسورهای استاندارد درب  روبروی کابین  آن قرار دارد باید بسته شود. قبل از شروع به حرکت کابین، تابلو فرمان دستور بسته شدن درب های آسانسور  را صادر می‌کند. وجود قفل درب های آسانسور باعث میشود که مطمئن باشید هیچ دربی در هنگام حرکت آسانسور باز نمی شود و احساس ایمنی می کنید. قفل درب آسانسور در ایمنی کاربران نقش مهمی دارد و در صورتی که قفل درب آسانسور خراب باشد به هیچ وجه نباید از آن استفاده نمود. در گذشته درب طبقات از چوب و از نوع لولایی می ساختند اما به مرور زمان این درب ها جای خود را به دربهای فلزی دادن هم اکنون انواع درب های مختلف آسانسور از جنس پی وی سی استیل و غیره وجود دارد

.انواع خرابی های موجود درب آسانسور 

همه ی قطعات آسانسور  به مرور زمان مستهلک می شوند، بیشترین خرابی های آسانسور مربوط به درب آن است که در ادامه برخی از انواع خرابی های رایج در آسانسور را بیان می کنیم:

درب اتوماتیک بسته نمی شود: هنگامی که درب اتوماتیک آسانسور بسته نمی شود احتمالاً مشکل از موتور درب اتوماتیک است؛دقت کنید که چیزی بر سر راه بسته شدن  درب اتوماتیک آسانسور نباشد.

 درب لولایی به طور کامل بسته نمی شود: در این حالت احتمالاً دیکتاتور یا آرام بند مشکل دارد و نیاز به سرویس دهی و تعویض دارد. موقع حرکت آسانسور وجود شیئی در لای درب آسانسور مانع از بسته شدن درب آسانسور می شود. اینکه موقع حرکت آسانسور درب آسانسور باز باشد بسیار خطرناک باشد و بلافاصله باید برای رفع آن اقدام کنید این اتفاق معمولاً زمانی رخ می دهد که قفل درب آسانسور خراب باشد.

ویژگی های درب خوب آسانسور 

درب خوب آسانسور باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ ویژگی های درب خوب برای هر آسانسور متفاوت می باشد؛ اما برخی از ویژگی های مشترک وجود دارد که همه دربهای آسانسور باید آنها را داشته باشند.

 عرض درب آسانسور: عرض درب آسانسور باید متناسب با کاربری آسانسور و ساختمان باشد. به عنوان مثال آسانسور هایی که در بیمارستان ها قرار دارند عرض  درب آن ها باید از آسانسور های معمولی بیشتر باشد.

 بی صدا بودن درب آسانسور: درب آسانسور باید به صورت بی صدا باز و بسته شود؛ ایجاد آلودگی صوتی هنگام باز و بسته کردن درب آسانسور باعث کلافگی کاربران می شود و امنیت آنها را به خطر می‌اندازد.

 داشتن فتوسل: برای پیشگیری از بسته شدن درب آسانسور زمانی که کسی روبروی آن است، درب آسانسور باید به فتوسل مجهز باشد.

قفل های درب راست و چپ باز شو آسانسور

 

خرید قفل درب آسانسور+قیمت

درب های آسانسور و قفل های آسانسور به صورت های مختلف در راست بازشو و چپ بازشو در بازار وجود دارند که در طرح ها و جنس های مختلف در اختیار تولیدکنندگان قرار می گیرند. از آنجا که مواد خام اولیه ورودی آسانسور ها به صورت داخلی و خارجی تامین می شود تغییرات و نوسانات دلار هم اگر به این اضافه شود تعیین یک قیمت مناسب برای قفل درب آسانسور راست بازشو و چاپ کار دشواری است. اما باید به این نکته توجه کنید که قیمت خرید درب آسانسور به عواملی همچون  تعداد محصول، گارانتی، ابعاد و…بستگی دارد.

قفل های درب راست بازشو و چاپ بازشو آسانسور

  قفل های راست بازشو دارای دربی هستند که از بیرون به سمت راست باز میشود که به آن راست باز شو  می گویند. درب های چپ بازشو از سمت چپ باز می شوند که به آنها چپ باز شو میگویند. انواع مختلفی از این درب ها وجود دارد که با توجه به نوع کاربری ساختمان و سلیقه و نیاز سازندگان در طراحی، تولید ساخت آسانسور ها مورد استفاده قرار می گیرند.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش یک نتیجه