شستی کابین آسانسور و طبقات |قیمت+خرید

شستی کابین آسانسور و طبقات

 یکی از قطعات الکترونیکی که وجود آن برای راه اندازی آسانسور لازم است کابین آسانسور می باشد. تمام تجهیزاتی که به صورت مکانیکی و الکتریکی در چاه آسانسور مورد استفاده قرار می‌گیرند از دید کاربران و مسافران مخفی می باشد و استفاده کنندگان تنها با کابین آسانسور سروکار دارند و همین دلیل شستی هایی در بیرون و داخل کابین آسانسور تعبیه و طراحی می گردد که مسافران از طریق آن می توانند خواسته های خود را از قبیل باز و بسته شدن درب و توقف در طبقه مورد نظر، تهویه کابین آسانسور و … را به تابلو فرمان برسانند. پس از پردازش دستورالعمل های کاربران آسانسور در تابلو فرمان، این تجهیزات مطابق خواسته مسافر فرمان را اجرا می کند و در نتیجه آسانسور در طبقه مورد نظر توقف می نماید. شستی های کابین آسانسور در طبقات انواع مختلفی دارند و وجود آنها برای کارکرد درست آسانسور ضروری می باشد ما در این مقاله در مورد شستی آسانسور بیشتر صحبت می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

شستی کابین آسانسور چگونه عمل می کند؟

 شاسی یا شستی کابین آسانسور در موقع پنل فرماندهی رابط  بین داخل و بیرون و کابین آسانسور میباشد. نحوه عملکرد شستی های کابین آسانسور بدین صورت است که مسافران و کاربران دستورالعمل های مختلف را متناسب با نیاز خود در شستی آسانسور ثبت می کنند. شستی ها این دستورالعمل ها را به تابلو فرمان آسانسور انتقال میدهند و سیستم  های موجود در آسانسور پس از دریافت دستورالعمل ها کاربران آسانسور از تابلو فرمان، این دستورات را پردازش می‌کند و سیستم آسانسور مطابق با خواسته کاربران عمل می کند. به عنوان مثال اگر شما قصد دارید در طبقه ۴ ساختمان توقف کنید باید دستورالعمل طبقه ۴ را از طریق شستی کابین آسانسور وارد کنید پس از آن آسانسور در طبقه مورد نظر توقف می‌کند. نکته قابل توجه این است که کاربران به بخش های مختلف مکانیکی و الکتریکی آسانسور دسترسی ندارند به همین دلیل تلاش شده است که از قطعات با کیفیت برای شستی کابین آسانسور استفاده  شود زیرا از  آنجایی که شاسی یا شستی کابین آسانسور و طبقات آن بخشی از آسانسور است که کاربران با آن سروکار دارند، طراحی و کیفیت بالای آن در دیدگاه اول به مسافرین اطمینان را می دهد که سیستم آسانسور کیفیت لازم را دارد و امنیت لازم را به کاربران القا می‌کند.

انواع شستی آسانسور

 آسانسور در انواع مختلف با طراحی های متنوع در بازار موجود می باشد که برای آسانسور های مختلف و متناسب با سلیقه و نیاز تولید کنندگان مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع بر حسب سلیقه و انتخاب استفاده کنندگان کلیدهای شستی آسانسور در انواع مختلف  انتخاب و مورد استفاده قرار می‌گیرند در ادامه انواع کلید شستی آسانسور را شرح می دهیم:

دکمه لمسی آسانسور: در دنیای مدرن امروزه برخی از شستی های آسانسور مانند بسیاری از تجهیزات دیگر به صورت  شیشه ای و لمسی تعبیه شده اند؛ در این حالت مسافران و کاربران از طریق لمس انگشتان خود فرمان لازم را در شستی آسانسور نصب میکند.

 دکمه های فشاری آسانسور:  به صورت استیل و یا جنس پلاستیکی می باشد که با فشردن آن ها دستورات لازم به  تابلو فرمان ارسال میشود.

 دکمه آسانسور با رمز و یا اثر انگشت: در برخی از ساختمان‌های دولتی،اداری،تجاری و .. به دلایل مختلفی ممکن است مدیران آن ساختمان و مجموعه نخواهد همه ی افراد  به رفت و آمد بین طبقات مختلف ساختمان بپردازند و در   استفاده از آنها دسترسی داشته باشند لذا در این  آسانسورها دکمه هایی وجود دارد که اثر انگشت افراد را شناسایی می‌کنند و تنها افراد خاصی می توانند به آسانسور وارد و در نتیجه خود را به طبقه مورد نظر برسانند.

تفاوت شستی کابین و شستی طبقات آسانسور چیست؟

 ممکن است در درجه اول اینطور به نظر برسد که شستی کابین آسانسور و شستی طبقات یکی هستند اما میان نشستی کابین آسانسور و  شستی که در داخل اتاقک آسانسور تعبیه شده است تفاوت‌هایی وجود دارد؛ در طبقات مختلف ساختمان شستی هوایی کنار آسانسور ها وجود دارد که به آن دکمه احضار هم می‌گویند که با  فشردن دکمه آسانسور فراخوانده می‌شود، در واقع فشردن این شستی به این معنا است که آسانسور در طبقه مورد نظر  برای سوار کردن مسافرین توقف خواهد نمود. شستی دیگری که در کابین آسانسور طراحی شده است شامل کلید های متنوعی از قبیل طبقات مختلف، درب ساختمان، تهویه اتاق آسانسور، زنگ هشدار باز بسته شدن درب و … می باشد. در واقع تفاوتی که بین این دو شستی وجود دارد این است که پنل هایی که در داخل کابین آسانسور تعبیه شده است امکانات بیشتری برای آنها در نظر گرفته شده اما در شستی که کنار درب کابین در داخل طبقات وجود دارد تنها برای فراخواندن آسانسور و متوقف شدن در طبقه مورد نظر استفاده می شود.

شستی کابین آسانسور و طبقات

خرید شستی کابین و طبقات آسانسور + قیمت

شستی یا شاسی کابین و طبقات، در سیستم آسانسور اهمیت به سزایی دارد زیرا کلیه دستورالعمل های  مربوط به فراخواندن آسانسور در طبقات مورد نظر و انتقال دستورالعمل های کاربران به تابلو فرمان  از طریق این شصتی ها صورت می پذیرد. در واقع تابلو فرمان پس از پردازش دستورات، آنها را در سیستم آسانسور اجرا می‌کند. لذا شستی ها یا شاسی آسانسور باید کیفیت و مرغوبیت بالایی داشته باشند، و از طرف دیگر از آنجایی که پنل هایی که در کنار آسانسور در طبقات نصب شده است و داخل کابین آسانسور قرار دارند در معرض دید مسافرین هستند به همین علت باید شیک،زیبا و با کیفیت باشند تا حس امنیت  را به مسافرین القا کنند. نکته ی مهمی  که هنگام خرید شستی مناسب برای کابین و طبقات آسانسور باید مورد توجه قرار دهید توجه به منطقه آب و هوایی است که در آن ساکن هستید؛ که اگر منطقه دارای آب و هوای مرطوب است بهتر است از شستی های ضد زنگ و استیل استفاده کنید و یا در آسانسور های صنعتی و پرتردد بهتر است از شستی های لمسی استفاده نشود. نمی توان یک قیمت معین برای انواع شستی کابین آسانسور و طبقات بیان نمود زیرا همانطور که عرض کردیم انواع مختلفی از شاستی ها در طرح و رنگ های مختلف وجود دارند که قیمت آن ها  متفاوت می باشد.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش یک نتیجه