درب لولایی آسانسور|قیمت+خرید

درب لولایی آسانسور 

یکی اجزای مهم آسانسور از نظر ایمنی و کاربرد درب آسانسور است. درب آسانسور در تامین امنیت کاربران نقش مهمی دارد در صورتی که در نصب اجزای مختلف درب آسانسور استانداردهای لازم رعایت نشود خسارت های مالی و جامع فراوانی به وجود خواهد آمد. مهمترین وظیفه درب آسانسور تفکیک فضا و قطع دسترسی به محیط های خطرناک است. به طور کلی آسانسور از دو درب تشکیل شده است که به صورت یک بار عمل می کنند این مجموعه عبارتند از درب کابین که بر روی کابین آسانسور سوار می‌شود و درد طبقات که در هر ایستگاه آسانسور یکی از آن وجود دارد. درب آسانسور در انواع مختلف  طراحی می شود که در ادامه به شرح آنها می پردازیم.

 درب لولایی آسانسور چگونه است؟

 درب های لولایی آسانسور قدیمی ترین نوع درب های آسانسور هستند  که برای آسانسورهای کوچک که فضای محدودی دارند قابل استفاده می باشد. این درب های آسانسور در اندازه های ۷۰،۸۰ و۹۰سانتی متر تولید می شوند و بنا بر نوع کاربری آسانسور نصب می شوند.معایب درب های لولایی آسانسور این است که سرعت آن ها پایین است و هنگام باز شدن درب لولایی از نظر نیروی مکانیکی لازم برای باز و بسته شدن ضعیف می باشد. عیب دیگر درب های لولایی آسانسور این است که  برای افراد معلول و افراد سالمند مناسب نمی باشند

اجزای تشکیل دهنده درب لولایی آسانسور  شامل کنتاکت، دیکتاتور،لولا، دستگیره، لته، چهارچوب میباشد.

درب های لولایی از نظر ظاهری ساده و زیبا می باشند این مدل از درب ها در آسانسورهای کششی گیربکس، هیدرولیک، بالابر، گیرلس و.. نصب می شوند. درب های لولایی از کیفیت بالایی برخوردار می باشند و در طرح ها و رنگ های مختلف تولید و عرضه  می شوند. با توجه به اینکه درب های لولایی قدیمی هستند  هنوز هم در بسیاری از ساختمان ها به عنوان درب  آسانسور از آنها استفاده می شود. درب لولایی بیشتر در آسانسور های کوچک و فضای محدود مورد استفاده قرار می گیرد و با قیمت پایین و  مناسب نسبت به دربهای اتوماتیک مورد توجه ویژه پیمانکاران ساختمان ها قرار گرفته است.

درب لولایی آسانسور 

درب آسانسور لولایی بهتر است یا تمام اتوماتیک؟

پاسخ دادن به این سوال کار چندان آسانی نمی باشد، زیرا درب های آسانسور بنابر کاربری و نوع استفاده ای که از  ساختمان انتظار می برد  متفاوت می باشد. مهم ترین عامل دیگری که در پاسخ به این سوال که مورد توجه قرار می‌گیرد هزینه‌ای است که می خواهید صرف کنید، قیمت درب های تمام اتوماتیک است از  درب های لولایی بالاتر است؛اگر شما می خواهید هزینه ی کمتر و به صرفه تری پرداخت نمایید درب های لولایی بهتر هستند. اما علاوه بر هزینه نکته ی مهم دیگری که باید مورد توجه قرار دهید امنیت  و راحتی کاربران است. سلیقه ی کارفرما، چاهک آسانسور و… از جمله عوامل دیگری  هستند که در انتهای درب مناسب برای آسانسور مورد توجه می باشد در کل عملکرد درب لولایی یا تمام اتوماتیک تفاوتی با یکدیگر ندارند و کاملا به کاربری و نظر متخصص بستگی دارد.

ابعاد درب لولایی آسانسور

 درب های لولایی آسانسور در عرض های استاندارد ۹۰,۸۰,۷۰و ارتفاع ۲ متر و بر  اساس قوانین سازمان استاندارد های تولید کننده ای آسانسور تولید و عرضه می شوند. درب های لولایی در عرض  ۱۰۰ به بالا و ارتفاع ۲ متر به بالا بنابر درخواست مشتری سفارشی تولید می شوند. درب لولایی کمتر از این ابعاد برای  افراد به دلیل شرایط افراد سالمند  معلول. زمانی استفاده می شود نیاز به دریافت استاندارد از سازمان مربوطه نداشته باشد، در چنین ساختمان هایی نصب می باشد. در کل درب های لولایی  به صورت راست بازشو یا چب بازشو می باشد  سمتی که این درب ها باز میشوند بنابر استانداردها و همچنین بر اساس شرایط محل نصب درب های لولایی می باشد و  به صورت تک لنگه و دولنگ تولید میشود. درب های لولایی بیشتر در بیمارستان ها و انبار ها و کارگاه های تولیدی مورد استفاده قرار می‌گیرند. درب های لولایی دو لنگه معمولاً در بالاتر از ۳۰ تولید می شوند که دارای دو آرام بند می باشند دربهای دو لنگه عرض بیشتری دارند برای آسانسورهای  ورودی کابین در نظر گرفته می شوند.

رنگ بندی درب لولایی آسانسور

 تنوع رنگ در درب های لولایی آسانسور بسیار بالا می باشد که این امر باعث می‌شود که تولیدکنندگان درب های لولایی را تولید کنند که از هر نظر با سلایق مشتری سازگار باشد. در رنگ آمیزی درب های لولایی از رنگ های مختلف پودری الکترواستاتیک استفاده می شود و سپس در کوره های مخصوص قرار داده می‌شود تا رنگ خشک شود. رنگ پودری مزایای مختلفی دارد که می‌تواند علاوه بر زیبایی درب باعث افزایش کیفیت و طول عمر آن شود. از انواع  رنگ بندی درب لولایی آسانسور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  کرم چرم
 •  مسی چکشی
 •  قهوه ای سوخته
 •  نسکافه ای
 •  زرشکی مشکی
 •  سفید چرم
 • زرشکی طلایی
 •  سفید صدفی
 • انواع طرح درب لولایی آسانسور
 •  درب  آسانسور طرح ساده
 • درب آسانسور طرح مینیاتوری
 •  درب آسانسور طرح فوپا ترک
 •  درب آسانسور طرح ستاره
 •  درب آسانسور طرح گل
 •  درب آسانسور طرح کلاسیک
 •  درب آسانسور طرح  مدرن
 •  درب آسانسور طرح مصور
 • درب آسانسور طرح دیپلمات
 •  درب آسانسور طرح گندم

و…

درب لولایی آسانسور 

قیمت درب آسانسور لولایی

 قیمت درب آسانسور دوره‌ای به عواملی همچون جنس، ابعاد، وزن رنگ ،طرح بندی و غیره بستگی دارد. انواع طرح های درب لولایی یک لنگه و دو لنگه  بنابر نوع و طرح درب در قیمت های مختلفی به فروش می رسند.

نکته ی مهمی  که در قیمت درب آسانسور لولایی باید به آن توجه کنید این است که به هیچ وجه کیفیت را فدای قیمت نکنید، با توجه به اهمیتی که درب آسانسور در تامین امنیت کاربران دارد مهمترین نکته این است که حتماً کیفیت و امنیتی که درب آسانسور برای کاربران ایجاد می کند را در هنگام خرید و سفارش درب لولایی آسانسور مد نظر قرار دهید.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش دادن همه 4 نتیجه