ترمز ایمنی آسانسور|قیمت+خرید

ترمز ایمنی آسانسور

ترمز ایمنی تجهیزات از آسانسور است که بر روی کابین آسانسور نصب می شود. هرگاه سرعت آسانسور بیش از حد معمول شود ترمز ایمنی به وسیله یک سیستم که مانند پدال خودرو عمل می کند وظیفه دارد تا کابین را متوقف نماید. با سرعت بیش از حد آسانسور امکان سقوط آسانسور وجود دارد، وظیفه ترمز ایمنی جلوگیری از سقوط کابین آسانسور است.

در چنین شرایطی طراحی سیستم ترمز ایمنی آسانسور نقطه شروعی جهت استفاده از آسانسور در ساختمانهای بلند مرتبه بود چرا که تا قبل از آن افراد به دلیل ترس از سقوط کابین در ساختمان های با ارتفاع بسیار بلند کمتر از آسانسور استفاده می کردند در صورتی که در حال حاضر به دلیل استفاده از سیستم ایمنی آسانسور کاربرد آسانسور در ساختمان های بلند افزایش یافته است. زیرا استفاده از ترمز آسانسور مانع سقوط ازاد کابین میشود و ایمنی و سلامت مسافرین را تضمین می کند. سیستم ایمنی آسانسور که با عنوان پاراشوت هم شناخته می‌شود در انواع متعددی تولید می‌شود که در این مقاله به آن آنها می پردازیم با ما همراه باشید.

اجزای تشکیل دهنده ترمز ایمنی در آسانسور

بدنه اصلی شامل قطعات قفل کننده فک های اصطکاکی است که بر روی آن قرار دارند، لوازم قفل کننده که عمل ترمز به وسیله آنها انجام می‌شود. فک های اصطکاکی به طور مستقیم با ریل درگیر می‌شوند. مکانیزم سیستم ترمز سیستم ایمن برقی اهرم فرمان و فنر های نگهدارنده است. این قطعات با مکانیزم خود سیستم ترمز آسانسور را تشکیل می دهند.

ترمز آسانسور چگونه عمل میکند؟

ترمز آسانسور آسانسور دارای یک نقش کلیدی و کاربردی می باشد که هر فردی به راحتی می‌تواند عملکرد آن را درک کند. نحوه عملکرد سیستم ترمز آسانسور بسیار ساده است چنانچه سرعت آسانسور از حدی که برای سیستم تعریف شده است بیشتر شود و تجاوز کند سیم بکسلی که از روی فلکه گاورنر به درون چاه رفته و بر اساس سرعت کابین که در واقع اگر از حد مجاز بیشتر شود سیم بکسل گاورنر توسط اهرمی که به ترمز ایمنی اتصال دارد این سیستم را تحریک و فعال می‌کند، بنابراین فکهای ترمز در سرعت بالا به شدت هرچه تمام بسته می شوند و دندان های ترمز باز شده تا بتوانند سرعت آسانسور را به حد مجاز برساند و باعث توقف آن شوند.

مهمترین سیستم ترمز ایمنی آسانسور

همانطور که گفته شد سیستم های ترمز ایمنی آسانسور در انواع متعددی موجود میباشد. گاورنر مهمترین سیستم پاراشوت و یا سیستم ایمنی در آسانسور می باشد. سیستم الکترونیکی و مکانیکی است که وظیفه اصلی آن متوقف کردن کابین هنگام افزایش سرعت بیش از حد آسانسور است و در هنگام بروز حادثه که کابین در حال سقوط میباشد گاورنر ترمز ایمنی را وارد مدار می کند و ترمز مکانیکی از طریق نیروی از ایجاد نیروی اصطکاک بر روی ریل ها کابین را نگه می دارد و از سقوط آن جلوگیری می‌کند.

سیم بکسلی که روی گاورنر قرار دارد به قطعه‌ای به نام استراکچر که روی یکی از نشانه های چدنی یک بالای کابین فیکس می شود اتصال پیدا می‌کند به صورتی که با حرکت کابین به صورت موازی سیم بکسل حرکت می‌کند و در نتیجه سیم بکسل گاورنر با گردش بر روی فلکه گاورنر فلکه ته چاه حرکت حرکت می کند. چنانچه اهرم گاورنر عمل کند سیستم بوکسر را نگه میدارد و این قفل شدن باعث می شود تا دسته ترمز ایمنی آسانسور کشیده شود و بتواند آسانسور متوقف نماید. سیستم ترمز آسانسور به دلیل اینکه هر دو ریل را درگیر میکند توقف بهتری دارد چون سطح اصطکاک بالاتر است با درصد اطمینان بیشتری می تواند عمل کند و جان مسافرین را در صورت بروز حادثه نجات دهد.

در واقع سیستم بکسل گاورنر می تواند سیستم ترمز آسانسور تحریک کند و از سمت دیگر که روی آن قرار دارد به وسیله اهرمی که بین دو فلکه ترمز قرار دارد سمت مخالف را تحریک می کند و آن را وارد روند ترمز می کند تا سریعتر بتواند آسانسور را متوقف نماید.

اگر سرعت کابین در هنگام سقوط از سرعت تنظیم شده بیشتر شود گاورنر به راحتی میتواند این مورد را تشخیص دهد و ناگهان از چرخش بایستد. در آسانسورهای معمول هنگام پایین آمدن کابین سیستم ترمز فعال می شود در صورتی که در برخی از آسانسورهای گیرلس در دو جهت بالا بردن و پایین آمدن فعال می‌شود و به وسیله فلکه یا قرقره های درگیر بالرین ها در اثر افزایش سرعت کابین، از گاورنر فرمان می گیرند تا در جهت کاهش سرعت و توقف کابین عمل نماید.

انواع سیستم ترمز ایمنی آسانسور

ترمز ایمنی آسانسور را بر اساس مشخصه ها و عملکردهای مختلفی طبقه بندی می کنند که به شرح زیر می باشد:

  •  ترمز ایمنی آنی یا لحظه‌ای آسانسور

در ترمز ایمنی لحظه‌ای آسانسور در مدت زمان متوقف شدن کابین فشار با شدت فزاینده‌ای بر روی ریل های راهنما اعمال می شود تا زمان توقف مسافت بسیار کوتاه باشد. این سیستم، یک سیستم انعطاف پذیر برای محدود کردن نیروی کند شوندگی و مسافت توقف نمی باشد.

  •  ترمز ایمنی تدریجی آسانسور

سیستم ترمز هنگام توقف فشار محدودی را روی ریل های راه آهن وارد می‌کند و بعد از فعال شدن کابل های فولادی سیستم ایمنی نیروی کند شوندگی به طور قابل ملاحظه ای یکنواخت می ماند. زمان و مسافت توقف در این نوع ترمز به جرم در حال حرکتی که باید متوقف شود و سرعتی که سیستم ایمیل در آن فعال می شود بستگی دارد. سیستم ترمز ایمنی نوع تدریجی برای سرعت بالای یک متر بر ثانیه و ترمز ایمنی نوع لحظه‌ای ی آسانسور تا سرعت های بالاتر به بهترین شکل عمل می کند.

پاراشوت در سیستم ترمز آسانسور

از یک بدنه اصلی تشکیل شده است که قسمت‌های مختلفی بر روی آن قرار دارد این قسمت ها شامل قطعات قفل کننده، فلکه های اصطکاکی، بخش های نگهدارنده اهرم، فنرهای مستهلک کننده انرژی و مکانیزم ترمز می باشد.

استاندارد سیستم ترمز آسانسور

سیستم ترمز آسانسور سیستم مکانیکی است که معمولا در قسمت زیرین یا بالای چهارچوب کابین و وزنه تعادل قرار می گیرد و در مواقع اضطراری که سرعت کابین آسانسور به طور غیر معمول و بیشتر از حد مجاز تعریف شده افزایش می یابد فعال می شود و باعث توقف کابین یا وزنه تعادل ریل ها میشود. در مرحله عملیات نازک کاری ساختمان تست سیستم ترمز آسانسور باید توسط متخصصین و تکنسین های حرفه ای انجام شود زیرا هرگونه بی توجهی در تنظیم سیستم ترمز آسانسور می‌تواند باعث به خطر انداختن جان کاربران شود.

سیستم ترمز آسانسور باید توسط فنرهای فشاری به وسیله نیروهای وزنه، عمل کند. باز شدن ترمز باید توسط نیروهای هیدرولیکی یا الکترومغناطیسی انجام شود. در صورت قطع جریان برق ترمز آسانسور باید بی درنگ فعال باشد؛ هنگام قطع برق حداقل دو سیستم مستقل متغیر الکتریکی باید جهت کنترل ترمز وجود داشته باشد سیستم ترمز باید به گونه‌ای طراحی و نصب شود که بتوان به صورت دستی به سرعت آن را باز کرد.

اطلاعات بیشتر ...

هیچ محصولی یافت نشد.