تراول کابل آسانسور | قیمت + خرید

تراول کابل آسانسور

 امروز در گلبام صنعت پارس درباره تروال کابل صحبت می کنیم. تراول  کابل از جمله قطعات مهم و پرکاربرد در آسانسور می باشد که باید با مواد اولیه مرغوب تولید شود. تراول کابل با انواع برندهای مختلف ایرانی و خارجی در بازار عرضه می‌شود و برای راه اندازی آسانسور وجود آن ضروری می باشد و باید نصب و راه اندازی آن توسط افراد متخصص انجام شود. ساده ترین تعریفی که میتوان از تراول کابل آسانسور ارائه نمود این است  که تراول کابل رابط بین کابل و تابلو فرمان آسانسور می باشد به طوری که درخواست هایی که از طرف کابین و طبقات وجود دارد و باید به تابلو فرمان برسد از طریق تراول کابل انجام می شود و زمانی که این درخواست تابلو فرمان برسد تابلو فرمان آرا پردازش می‌کند و به موتور آسانسور منتقل می نماید. تراول کابل آسانسور با بسیاری از قطعات دیگر آسانسور از جمله  تابلو فرمان آسانسور، کابین آسانسور موتور آسانسور و… مرتبط می‌باشد. بنابراین جنس تراول کابل باید از آلیاژ مرغوب، مقاوم و انعطاف پذیر باشد

تراول کابل آسانسور 

در آسانسورها با مدل های  ۱۲، ۱۸، ۲۰ و ۲۴ رشته مورد استفاده قرار می گیرد. تراول کابل ۲۴ رشته از جمله پرطرفدار ترین و پر استفاده ترین تراول کابل می باشد زیرا  در این صورت می توان هنگامی که یک یا چند روش درآوردن کابل با مشکل مواجه شوند از رشته‌های دیگر  برای حفظ کارایی سیستم استفاده نمود. نکته قابل توجه این است که جنس تراول کابل اهمیت بسیاری دارد و حتماً باید مرغوب و مقاوم باشد. این قطعه شاهرگ قطعه از قطعات آسانسور است که در مرحله پایانی فرایند نصب آسانسور نصب می شود. تراول کابل هایی که به صورت تمام س تولید می‌شوند کارایی بهتری دارند.

تراول کابل آسانسور

متریال تراول کابل آسانسور

 در ساخت و طراحی تراول کابل آسانسور باید از متریال مناسب استفاده نمود زیرا استفاده از متریال های  نامناسب که کیفیت و مرغوبیت  لازم را ندارند می توانند آسیب های جبران ناپذیری را ایجاد نمایند. تراول کابل باید از یک جنس انعطاف پذیری و مرغوبیت بالا و بسیار مستحکم ساخته شود زیرا این قطعه به صورت دائم در حرکت می باشد و باید درخواست ها را مرتب به تابلو فرمان منتقل نماید. تراول کابل از یک سمت تابلو فرمان و از سمت دیگر به زیر کابینت اتصال  دارد. تراول کابل به طور مداوم همراه با آسانسور بالا و پایین میرود. تراول کابل ارتباط بین کابین و مدار کنترل را برقرار می‌کند و دستور العمل های لازم را انتقال میدهد. در تابلو فرمان های امروزی از یک جعبه کارکدک استفاده شده است. تراول کابل رابط بین کابین و تابلو فرمان آسانسور می باشد برای صرفه جویی در هزینه ها باید در مصرف تراول کابل صرفه جویی نموند و هنگام  قطع برق تا حد امکان کمتر از آن استفاده کرد. به همین دلیل از یک رشته تراول کابل در آسانسور ها استفاده می شود، کارکدک نیز به عنوان رشته دیگر تراول کابل مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات  تراول کابل آسانسور چیست؟

تراول کابل در مرحله پایانی از نصب آسانسور نصب و راه اندازی می‌شود. رشته‌ای از نخ نایلون بسیار مستحکم در درون آن وجود دارد که باعث استحکام و افزایش استقامت آن میشود.این قطعه از آسانسور دارای عمر مفید مشخصی است و بسته به کیفیت آن میتوان طول عمر را تعیین نمود وظیفه اصلی تراول کابل انتقال دستورالعمل آسانسور بین قسمت‌های مختلف است.

انواع تراول کابل آسانسور

تراول کابل آسانسور از چهار نوع مختلف ساخته می شود که شامل تراول  کابل تخت گروهی، تراول کابل آسانسور تخت موازی، تراول کابل آسانسور میکس که ترکیبی از دو  تراول کابل قبل می باشد. در ادامه به توضیح انواع تراول کابل می پردازیم.،

  • تراول کابل گرد آسانسور

 این تراول  کابل از اندازه ۱۲ تایی تشکیل شده است و دارای دوره زوج رشته سیم که به یکدیگر متصل می باشند می باشد. این مدل از تراول کابل برای ارسال دستورات از طریق سریال شاسی و نمایش اطلاعات توسط نمایشگر طبقات عمل می کند.

  • تراول کابل تخت گروهی

 تراول کابل تخت گروهی از رشته های ۱۸، ۲۴ و ۳۲ تشکیل شده است. این تراول کابل دارای دو زوج رشته سیم به هم متصل است. این سیم ها با شیریت های مخصوص پوشانده شده است و جهت تبادل اطلاعات سریال مورد استفاده قرار می گیرد. سرعت آسانسور با استفاده از این کابل ها حدود ۴ الی ۱۰ متر بر ثانیه می باشد و طول مسیر تا ۱۶۰ متر بدون نیاز به سیم بکسل طراحی شده است. استاندارد به کار رفته در این مدل از تراول کابل ها از نوع CE استاد استاندارد ملی می باشد.

  • تراول کابل آسانسور میکس شده

این تراول کابل ترکیبی از تراول کابل  تخت و موازی است. این تراول کابل با کیفیت فوق‌العاده و طول عمر بسیار بالا طراحی شده است و بهترین نوع از تراول کابل آسانسوری باشد که بسیار مورد توجه مهندسین ساختمان قرار گرفته است. استاندارد به کار گرفته شده در این نوع از تراول کابل آسانسور از نوعCE  و استاندارد ملی میباشد که به مراتب قیمتی بالاتر از سایر تراول کابل های آسانسور دارد.

  • تراول کابل دتوایلر

این تراول کابل به دو صور تراول کابل ایرانی و سوئیسی موجود می باشد. تراول کابل ایرانی از متداول‌ترین تراول کابل های مورد استفاده در آسانسور ها می باشد و از آنجا که به عنوان رابط بین کابین و جعبه فرمان عمل می کند باید کیفیت قابل قبولی داشته باشد . تراول کابل آسانسور دتوایلر محصول معروفی است که از الگوی نوع  سوئیسی تراول کابل تولید شده است. این نوع  تراول کابلی است  است که در اکثر آسانسور های تولید ایران به کار رفته است نسبت به محصولات خارجی مشابه خود قیمت به صرفه تری دارد و جایگزین مناسبی برای  نمونه های خارجی می باشد. کابل آسانسور دتوایلر ایرانی دارای استحکام بالایی است و در سه مدل ،۱۲ ۲۰،۲۴ رشته تولید میشود و تراول کابل ۲۴ رشته ای در میان خریداران و استفاده کنندگان کاربرد بیشتری دارد.

  • تراول کابل سوئیسی 

 بهترین مرغوب ترین و با کیفیت ترین تراوین کابل موجود در ایران می باشد که در سه مدل ،۳۲,۲۰،۲۴ رشته عرضه می شود. جنس این تراپل  کابل از پی وی سی مرغوب است و به همین علت انعطاف پذیری و عمر طولانی دارد. نکته ی مهم در مورد تراول کابل دتوایلر  سوئیسی این است که برای تمامی اقلیم های  آب و هوایی مناسب می باشد و در شرایط مختلف جوی مقاومت بالایی دارد. حتی برای ساختمان هایی که ارتفاعات بالایی دارند می‌توان از این نوع تراول کابل آسانسور استفاده نمود.

بست تراول کابل

 از تجهیزات مهم در أسانسور و در بخش تراول کابل بست تراول کابل است که  مانع از حرکات ناگهانی و حرکات خطرناک کابل آسانسور  میشود. ازبست تراول کابل در دیواره بالارونده کابین آسانسور در دیواره آسانسور استفاده میشود یک براکت جداگانه دارد.

انواع مدل های دیگری از تراول های کامل موجود میباشد که بنا بر نیاز ساختمان و سلیقه پیمانکار و تولید کننده های آسانسور مورد استفاده قرار می گیرند.

تراول کابل آسانسور

خرید تراول کابل آسانسور 

یکی از مهم‌ترین قطعات آسانسور است که در کیفیت ایمنی و کارکرد آسانسور تاثیر مستقیمی دارد این محصول در مراحل پایانی نصب و در مرحله الکترونیکی آسانسور  مورد استفاده قرار می گیرد. هنگام خرید تراول کابل آسانسور باید نکاتی همچون درصد مس به کار رفته در آلیاژ این کابل آسانسور را مورد توجه قرار دهید. با کیفیت ترین نوع تراول کابل آسانسور تراول کابلی  است که تمام مس بوده و مرغوبیت بسیار بیشتری نسبت به تراول کابل های روکش دار مسی دارد. در واقع هنگام استفاده از تراول کابل بهتر است از تراول  کابل هایی که تمام می هستند به جای تراول  کابل هایی که فقط  روکش مسی دارند استفاده کنید. این تراول کابل های تماس مس عمر طولانی تری دارند و مناسب تر می باشند.  عمر مفید تراول کابل از نکات مهمی است که هنگام خرید باید به آن دقت کنید زیرا در امنیت  آسانسور  تاثیر مستقیم دارد. بعضی از تراول کابل ها هر روز کاربر را درگیر تعمیرات می کنند. اما تراول کابل هم همانند دیگر قطعات نیاز به تعویض دارد و از آنجایی که وسیله مصرفی به شمار می رود و پس از آن پس از مدتی نیازمند تعویض است.

چگونه طول تراول کابل را محاسبه کنیم؟

 برای نصب تراول کابل  بر روی آسانسور اندازه گیری چند مولفه اهمیت دارد از جمله از این مولفه ها می توان به طول کابین، اندازه کابین، طول مسیر اتاقک آسانسور در انتهای مسیر.روتور،  زیر کابین،  تابلو فرمان در جعبه فرمان  و… را مورد توجه قرار داد. از آنجا که تراول کابل  به صورت تخت، گرد یا میکسی از هر دو در آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد بهتر است که پس از اندازه گیری  مقدار مورد نظر را جدا نمایید به طوری که با ایجاد علامت بر روی بدنه رشته های مورد نظر را خارج کرده و به دستگاه مانیتورینگ داخل کابین وصل کنید.

به طور کلی تراول کابل  از جمله مهمترین قطعات آسانسور است که درخواست ها دستورالعمل ها و اطلاعات را بین اجزای مختلف جا آسانسور انتقال می دهد. و آن ها را  کامپیوتر هوشمند کوچکی که وجود دارد پردازش می کند  و درست ترین اطلاعات را به موتور انتقال میدهد. تمام این عملیات با سرعت فوق العاده انجام می گیرد به طوری که کاربر  طول زمان پیام ها را حس نمیکند. انواع مختلف تراول کابل  وجود دارد که با توجه به کیفیت، طول عمر و درجه استحکام آن ها مورد استفاده قرار می گیرند.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش یک نتیجه